Tatry Podhorie

Podhorie Tatry stvorené na potulky

Nech prídete do ktorejkoľvek obci v podhorí Vysokých Tatier, v každej vám s hrdosťou povedia, že majú najkrajší výhľad na Tatry. A vždy majú pravdu! Tatry sú jednoducho nádherné, nech na nich pozrieme z akejkoľvek strany. Máme ich na ako na dlani.

V každej obci nájdete aspoň jeden kostol, malé potraviny, krčmičku, útulnú reštauráciu aj s donáškou jedál, ubytovanie v súkromí, penzióny, ale aj luxusné hotely s wellness a výrobu bio produktov lokálnych výrobcov . A osobitú architektúru, tradície a folklór. Naozaj si tu vyberie každý . Nadšení turisti, cyklisti, jednotlivci, skupiny, zamilovaný pár, rodina s deťmi aj seniori. V podhorí Tatier sú chodníky na potulky alebo cyklo-potulky pre každého. A za každého počasia. V lese možno cítiť vždy iné vône, vidieť farby, počuť spev vtákov, šum lístia,  praskanie vetvičiek od divej zveri… stačí len zhlboka dýchať a užívať si prírodu v podtatranských lesoch a kopcoch. Všetko napätie a stres sa vytratí.

Kam sa vybrať pešo, s paličkami na nordic walking alebo  na bicykli si ľahko nájdete v outdoorovej mape podhoria, ktorú vám zadarmo poskytnú v každej obci na obecnom úrade alebo pri ubytovaní. Nájdete tam až 350 km trás s presným vymedzením prírodných ciest, typov povrchov a cieľov v čarovnej prírode. Sieť cyklotrás, cestičiek a chodníkov na beh, chôdzu s paličkami, či prechádzky prírodou je vhodná pre všetky vekové kategórie aj pre rodiny s deťmi. Medzi dedinami rozsiahle lúky a pastviny s pasúcimi sa zvieratami, ktorými možno prejsť z jednej dedinky do druhej s iným najkrajším výhľadom na Tatry. Vo V.Lomnici aj Gerlachove sú požičovne bicyklov, elektrobicyklov a cyklovozíkov pre deti.

Vydajme sa od Veľkej Lomnice cez Starú Lesnú do Novej Lesnej, k MlyniciVeľkému Slavkovu alebo cez Gerlachov do Štôly. Oplatí sa však „dotúlať“ sa do Liptovskej Tepličky a obce Vernár.

 

1
You don't have permission to register