Liptovská Teplička

Nepoznané Tatry

Nepoznané Tatry – Objav čarovné miesta podhoria

Podhorie Vysokých Tatier ponúka nespočetné množstvo čarovných a nepoznaných miest, ktoré môžete objavovať modernou a zábavnou formou. Na 43 menej známych miestach nájdete informačné tabule o danej lokalite a vďaka interaktívnemu QR kódu sa prekliknete na web stránku s textom, fotografiami a videami o danej lokality. Získate aj unikátny kód pre zapojenie sa do celosezónnej súťaže a zaujímavé ceny.
Vďaka mapkám a novým značeniam spoznáte čarovné miesta podľa tém, ktoré sú pre vás najpríťažlivejšie. Zhlboka dýchajte a užite si spolu so svojou rodinou a priateľmi očarujúcu podtatranskú prírodu.

Prajeme vám veľa príjemných zážitkov!

Interaktívna mapa NEPOZNANÉ TATRY

4 trasy a 43 unikátnych čarovných miest projektu NEPOZNANÉ TATRY

Liptovská Teplička
TRASA 1

ZA DÁVNOU HISTÓRIOU POD TATRAMI

Ponúkame vám jedinečný pohľad na historické pamiatky, folklórne tradície a miesta spojené s II. svetovou vojnou. Od návštevy majestátnych hradov a zámkov, cez oživenie starodávnych folklórnych slávností, až po preskúmanie pamätníkov vojenskej histórie, tu nájdete všetko.

Vysoké Tatry - jar 2022
TRASA 2

ZDRAVÁ VODA POD TATRAMI

Objavite pramene tatranských potokov a riek, ktoré vytvárajú nekonečnú sieť vodných ciest a zachytávajú nádherné scenérie. Pokojne sa osviežte v jedinečných kúpacích miestach a pri prameňoch počas pešej vychádzky alebo cyklotúry.

Veľká Lomnica
TRASA 3

NAJKRAJŠIE VÝHĽADY NA TATRY

Nezabudnuteľná poznávacia trasa, ktorá vás zavedie k najkrajším výhľadom v podhorí Vysokých Tatier. Tieto miesta vám umožnia pozorovať Tatry z úplne inej perspektívy a objaviť ich skryté krásy.

Veľká Lomnica
TRASA 4

TATRANSKÉ UNIKÁTY

Pozývame do podhoria Vysokých Tatier, regiónu plnom fascinujúcich zážitkov a jedinečných unikátov! Tu sa nachádzajú miesta, ktoré vás prekvapia svojou rôznorodosťou a šarmom.

Letná súťaž 2023 NEPOZNANÉ TATRY

Navštívte aspoň 5 čarovných miest, zapíšte si heslá uvedené na informačnej tabuli a zapojte sa do súťaže o skvelé ceny. Vyhrať môžete chutnú večeru pre dvoch, alebo víkendový pobyt pre 2 osoby.

O projekte NEPOZNANÉ TATRY

Zámerom projektu Nepoznané Tatry je vytvárať dlhodobo atraktívne cieľové miesta krátkych výletov v bezprostrednej blízkosti ubytovacích kapacít v podhorí. Návštevníci regiónu tak môžu bez potreby dopravy po regióne vyjsť na krátky výlet pri svojom apartmáne či penzióne. Zároveň projekt vníma i trend, že opakovaní návštevníci regiónu hľadajú nové tipy na neznáme miesta pod Tatrami.

Projekt Nepoznané Tatry podhoria Vysokých Tatier bol inšpirovaný i viacerými  projektami na Slovensku ako napríklad Nepoznaný Liptov, Nepoznané Horehronie. Vzájomne si tak oblastné destinačné organizácie vymieňajú nápady ako sprístupňovať nepoznané a krásne miesta v regiónoch.

OOCR Vysoké Tatry – Podhorie je oblastná organizácia cestovného ruchu, ktorej poslaním je podporovať rozvoj cestovného ruchu v podtatranskom regióne. Zabezpečuje tvorbu a komunikáciu produktov cestovného ruchu, vytvára  poznávacie turistické, cyklistické a bežecké lyžiarske trasy. Pôsobí na území obcí – Veľká Lomnica, Stará Lesná, Mlynica, Nová Lesná, Veľký Slavkov, Gerlachov, Mengusovce, Batizovce, Štôla, Vernár, Kravany, Liptovská Teplička a a spolupracuje s ďalšími okolitými mestami a organizáciami pre vytvorenie atraktívneho tatranského regiónu.

You don't have permission to register