Aké geografické územie Slovenska prezentujeme

Podhorie Vysokých Tatier

Vysoké Tatry – Podhorie je turistická destinácia, ktorá sa rozprestiera v tesnej blízkosti najväčšieho klenotu Slovenska – Vysokých Tatier.

Rozprestiera sa na území týchto obcí – Stará Lesná, Nová Lesná, Veľká Lomnica, Veľký Slavkov, Mlynica, Štôla, Vernár, Kravany, Liptovská Teplička.

Destinácia ponúka širokú ponuku možností na šport, či už v lete, alebo zime. Najviac je vyhľadávaná vďaka veľmi veľkej sieti cyklotrás, ale tiež cestičiek a chodníkov na beh. V zime je rajom pre milovníkov bežeckého lyžovania. Okrem toho sa destinácia môže pýšiť tradíciami a folklórom, ktoré sa tu do dnešného dňa zachovali a domáce obyvateľstvo je na to patrične hrdé. Rozsiahle lúky a pastviny ponúkajú možnosť výroby BIO produktov a podporu lokálnych výrobcov mäsa a mliečnych výrobkov.

Čarovná príroda, na lúkach pasúce sa zvieratá – tak v jednoduchosti možno opísať jedinečnosť Podhoria Tatier. Tatranský národný park, Národný park Nízke Tatry a Národný park Slovenský Raj ešte väčšmi umocňujú jedinečnosť kraja, ktorý si naši predkovia vybrali za miesto, kde stojí zato žiť. Lesy, polia a podhorské lúky Popradskej a Hornádskej kotliny boli odnepamäti nielen zdrojom obživy tunajších ľudí, ale i ideálnym miestom na regeneráciu síl a ducha. Osobitá architektúra, tradície, folklór, ale i špeciality lokálnej gastronómie – to všetko vo vás natrvalo zanechá nezabudnuteľné a neopakovateľné zážitky..

You don't have permission to register