Tatry Podhorie

Úspešný turnaj Žampa & Sabbatini SKI & GOLF podporil popradskú detskú nemocnicu

Netradičné golfovo-lyžiarske preteky pod tatranskými štítmi môžete osobne zažiť ako súťažiaci jednotlivec alebo team spolu so svetovým slovenským lyžiarom Adamom Žampom a slovenským medailovým olympionikom Rorym Sabbatinim.

Prezrite si fotogalériu z úspešného ročníka Ski & Golf 2024:

Jedinečné preteky – SKI&GOLF ŽAMPA&SABBATINI
Napriek poriadnemu teplu bola v uplynulý piatok 5.4.2024 vo Vysokých Tatrách ešte skvelá lyžovačka. A súčasne bolo už golfové ihrisko v rezorte Black Stork vo Veľkej Lomnici krásne zelené a pripravené na hru. Presne to si želali organizátori po piatich rokoch obnoveného podujatia SKI&GOLF.

Organizačný tím tvorili tentokrát dve športové hviezdy – aktuálne najlepší slovenský pretekár v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa a strieborný medailista v golfe na Letných olympijských hrách 2020 v Tokiu Rory Sabbatini. Pomocnú ruku im nezištne podala skúsená organizátorka prvých desiatich ročníkov SKI&GOLF Danka Velecká. Spoločne prilákali do Vysokých Tatier vyše 44 účastníkov všetkých vekových kategórii, a to nielen zo Slovenska, ale aj Česka a Poľska a Holandska.

Výborné podmienky vo Furkotskej doline
Obrovský slalom Žampa & Sabbatini SKI&GOLF.postavený v piatok vzápätí po skončení pretekov FIS vo Furkotskej doline absolvovali pretekári v dvoch kolách. Vyberal sa lepší čas. Ten sa podľa pravidiel, tak aby boli zrovnoprávnené obe disciplíny, násobil dvomi, čo zhruba zodpovedá paru golfového ihriska. A tak si najrýchlejší medzi slalomovými bránkami mohli urobiť slušný základ do druhého golfového dňa.
Žiaľ, kvôli zraneniu sa nepodarilo postaviť sa na štart ani jednému z dvoch hlavných organizátorov. Adam Žampa si dáva do poriadku koleno zranené na svetovom pohári. A smola sa tesne pred začiatkom pretekov prilepila aj na Roryho Sabbatiniho, ktorý už rok trénuje v Tatrách lyžovanie. A ako videli prítomní na vlastné oči, naozaj pod vedením Adama urobil riadne pokroky. Žiaľ, tesne pred štartom spadol a bolestivo si natiahol väzivo na ramene.
Víťazom lyžiarskych pretekov sa napokon s najlepším časom stal Andreas Žampa, ktorý trať prešiel za 33,04 sekúnd a najrýchlejšou lyžiarkou sa stala Anna Žampa, manželka Adama s časom 38,81 sek.

Ihrisko ako v plnej sezóne
Golfová sobota bola tiež mimoriadne príjemná, na začiatok apríla nezvyklo teplá. Hoci sa nad štítmi Tatier i ihriskom občas prehnali mraky i padlo aj zopár dažďových kvapiek, všetko účastníkom vynahradilo už krásne zazeleňané ihrisko a ošetrené ihrisko. Napriek zdravotným problémom do prvého flajtu nastúpili aj obaja organizátori a doplnila ich dosiaľ najúspešnejšia slovenská golfistka Zuzana Kamasová.
Náročné ferveje a gríny dali súťažiacim poriadne zabrať. Hralo sa totiž na rany, a tak bolo treba dohrať každú, aj tú nie práve vydarenú jamku.
Odmena pre víťazov jednotlivých kategórii však stojí za to. Na svetovom finále budú Slovensko koncom mája reprezentovať v Rakúsku piati víťazi jednotlivých kategórií. Už tradične sa v slalome bude pretekať na ľadovci Kaprun a následne hrať dve kolá golfu v Zell am See.

Charitatívny večer
Podujatie Žampa & Sabbatini SKI&GOLF malo aj spoločenskú stránku. Výborná nálada bola prvý večer v rodinnej reštaurácii Žampovcov – Spitz v Starom Smokovci i na druhý deň v hoteli International v rezorte Black Stork.
Súčasťou druhého večera bola aj dražba predmetov. Okrem iného sa dražili lyže Adama Žampu či drajver od Roryho Sabbatiniho. Vydražená suma vo výške 6 000 € putuje detskému onkologickému oddeleniu popradskej nemocnice.

Kto pôjde do Kaprun- Zell am See?

Tu sú mená víťazov jednotlivých kategórii: Matúš Maďar/PRO, Michal Galko/Main, Dalibor Maňák/MidAge, Vladimír Moško/Masters2, Vladimír Karásek/Masters1.

Text spracovala: Janka Jankú
Foto: Martin Žilka

Podujatie bolo realizované s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu SR. 

Úvodné informácie spred podujatia:

SKI&GOLF 2024

Vysoké Tatry sú jedinečným miestom, špecifické sú práve na jar, keď sa dá ešte stále lyžovať na horách, ale v podhorí už môžete hrať golf.
Preto pod hlavičkou OOCR Vysoké Tatry Podhorie sme prišli s myšlienkou ako prepojiť tieto dva športy s tými najlepšími vo svojich športoch na Slovensku.

 

Adam Žampa ako historický najúspešnejší reprezenant Slovenska v lyžovaní a Rory Sabbatini ako strieborný medailista v golfe z Olympiády v Tokio 2020. Táto jedinečná možnosť ako sa porovnať s Adamom na lyžiach alebo Rorym na golfe je tu práve teraz. Najlepší 6 súťažiaci postupujú na svetové finále do Kaprun-Zell am See, ale máme pre vás aj kategóriu Open či teamový texas, pre tých, ktorí sa chcú v tento víkend zabaviť.

 

“Pozývam vás na skvelý koncept SKI & GOLF, ktorý nám tu všetkým chýbal! Môžete sa porovnať s tými najlepšími na Slovensku vo svojom odbore a že si tento event užijete. Ja osobne sa už veľmi teším a verím, že si to spoločne užijeme.” Adam Žampa

 

“Krásne prostredie, dva krásne športy a event v spoločnosti, s ktorou je radosť športovať. Som presvedčený, že si to užijeme.” Rory Sabbatini

 

Príďte si zasúťažiť v dvoch disciplínach na snehu aj na greenoch a doprajte si neopakovateľnú atmosféru najvyšších hôr v strednej Európe.
Tešíme sa na stretnutie s vami!

Danka Velecká – organizátorka 10 ročníkov SKI&GOLF Slovakia Championship 2010-2019

Program podujatia pre návštevy, fanúšikov a verejnosť

PIATOK 5. apríl 2024
10:45 Štart 1. a 2.kolo
(podľa žrebovania z predošlého dňa: poradie vyžrebovaných pretekárov je zoradené podľa kategórií v poradí***: Junior, Main, Mid-Age, Maters, Open)

SOBOTA 6. apríl 2024

9:00 Golfový turnaj, 18 jamiek
Black Stork, Veľká Lomnica / štart podľa kategórií a HCP

16:00 Charitatívny večer v hoteli International**** vo Veľkej Lomnici (bufetové stoly a živá hudba)
Dražba lyží/Adam Žampa a golfového výstroja / Rory Sabbatini
Vyhodnotenie pretekov, Tombola

 

Víťazi v kategórii A (1.miesto) postupujú na svetové finále SKI & GOLF v Zell am See – Kaprun, ktoré sa uskutoční v máji 2024. V prípade, že víťaz kategórie sa
finále v Zell am See nebude môcť zúčastniť, postupuje súťažiaci z celkového absolútneho poradia, podľa umiestnenia.

Stiahnite si PDF detaily k súťaži Ski & Golf určené pre záujemncov a účastníkov >>>

SKI & GOLF 2024 PDF Propozície 

1
You don't have permission to register