Veľká Lomnica

Múzeum kočiarov Pavla Baláža

Múzeum kočiarov Pavla Baláža v Veľkej Lomnici je jedinečné svojho druhu v okolí.

Zaujímavosti o lokalite

Ponúka prehliadku 30 historických kočiarov, saní a bohatú zbierku hipologického materiálu. Navštíviť ho znamená mať jedinečnú príležitosť vidieť lipicánske kone s až 500-ročným pôvodom a objednať si vychádzku konským záprahom. Múzeum je nazývané „živým múzeom“, pretože ponúka pútavé rozhovory o každom kočiari a možnosť vidieť ručnú výrobu kočiarových postrojov. Múzeum Pavla Baláža je miestom, ktoré zaujme návštevníkov všetkých vekových kategórií svojou jedinečnou zbierkou a živým prístupom k histórii kočov.

Veľká Lomnica
Veľká Lomnica

Vstup do múzea je za symbolické dobrovoľné vstupné. Odporúčame prispieť p. Balážovi 3-5 € za prehliadku, podľa veľkosti skupiny.
Počas prehliadky p. Baláž porozpráva zaujímavosti nielen o samotných historických kočiaroch, športe, ale i o histórii Veľkej Lomnice, Tatier a mnoho iného.

Adresa

ADRESA

059 52 Veľká Lomnica (oproti čistiarni odpadových vôd)
https://kociarovemuzeum.webnode.sk/ 

Tel: +421 903 468 396

GPS

49.09417, 20.33803

Prístup k lokalite

Prístup k miestu

K múzeu kočiarov sa dostanete ideálne autom z 4-prúdovej cesty Veľká Lomnica – Poprad – odbočka na Matejovce. Pred areálom je rampa, ktorú je potrebné otvoriť pri dohodnutej návšteve s p. Balážom.
Odporúčame dohodnúť si stretnutie vopred. Vstup do múzea je možný počas celého týždňa Po – Ne,  v časoch medzi 9:00 až 19:00.

Mapa a navigácia

Photo & video

Objavte ďalšie trasy Nepoznané Tatry

You don't have permission to register