Golf Velka Lomnica

Golfový rezort Black Stork

Príbeh golfového rezortu Black Stork nadväzuje na dávnu históriu prvého golfového ihriska v Uhorsku, o ktorom je zmienka už z roku 1906.

Zaujímavosti o lokalite

Golfový areál Black Stork (čierny bocian) vo Veľkej Lomnici má unikátnu polohu na ich južnej strane v ochrannom pásme Tatranského národného parku, ploche 120 ha plochy. Ponúka rozprávkové výhľady na panorámu Vysokých a Belianskych Tatier. Druhá deviatka otvára panorámu aj Nízkych Tatier, Kráľovu hoľu, či Slovenský raj… Ihrisko je pomerne rovinaté a má veľa vody a sústavu jazierok a prechádza ponad Skalnatý potok (zo Skalnatého plesa).
V súčasnosti je k dispozícii 27 jamkové golfové ihrisko (3 kombinácie ihrísk – Taylor & Braid, Braid & Vardon, Taylor & Vardon), kryté odpalisko (driving range) s dĺžkou 350m, chipping area (4 x green), 2x putting green, požičovňa golfového výstroja, obchod s golfovým výstrojom, golfový simulátor v hoteli International.

Golf Velka Lomnica
Golf Velka Lomnica

S myšlienkou vybudovať moderné súčasné ihrisko prišiel s prvou golfovou skúsenosťou Jiří Hruška v roku 1984 v Západnom Nemecku. Po rokoch sa rozhodol vybudovať golfové ihrisko pod Tatrami. Napriek počiatočným pochybnostiam sa mu podarilo zmeniť sny na realitu. V roku 1999 vznikla prvá cvičná lúka, o rok neskôr 9-jamkové ihrisko, a o ďalších 4 roky kryté odpalisko. V roku 2006 bolo dokončené 18-jamkové ihrisko s hotelom. Dohľad nad stavbou mal známy rakúsky dizajnér Hans Erhardt. O rok pribudlo ďalšie 9-jamkové ihrisko a v roku 2011 získalo ako 19-te ihrisko na svete prestížnu značku PGA Golf Course. Názov Black Stork dostal golfový rezort vďaka vzácnemu čiernemu bocianovi, ktorý sa pravidelne objavuje nad oblasťou. Odvtedy sa stalo miestom pre rôzne golfové turnaje a hostí.

Adresa

ADRESA

Tatranská 754, 059 52 Veľká Lomnica

GPS

49.13723, 20.33907

Prístup k lokalite

Prístup k danému miestu

Autom alebo vlakom sa dostanete na golfové ihrisko smerom od Veľkej alebo Tatranskej Lomnice. V okolí ihriska je veľa bezplatných parkovacích miest. Negolfisti sa môžu pobybovať len v okolí hotela, vítaní sú v reštaurácií, a kaviarni s prekrásnym výhľadom na končiare Tatier. Ak nie ste golfista, na golfovej recepcii z južnej strany budovy hotela vám vysvetlia možnosti ako sa zoznámiť s golfom. Golfové ihrisko organizuje počas leta viacero dní otvorených dverí pre amatérov a návštevníkov regiónu.

Mapa a navigácia

Photo & video

Objavte ďalšie trasy Nepoznané Tatry

You don't have permission to register