glassatelier Štola

Tatranské sklo v Glass Ateliér

V Štôle, na úpätí Vysokých Tatier, sa nachádza rodinný Glass Ateliér, ktorý sa špecializuje na sklársku výrobu.

Zaujímavosti o lokalite

Majster Jaroslav Kocián s nadšením a skúsenosťami predvádza turistom svoje remeslo. V jeho dielni môžete vidieť, ako sa fúka sklo a ako sa vytvárajú vianočné ozdoby a sklenné nádobky. Turisti z rôznych kútov sveta si tu môžu dokonca vyskúšať vyfúknutie vlastnej vianočnej gule. Výrobky ako sklenené miniatúry, šperky, svietniky a lampy sú ručne tvarované v plameni pylnového horáka. Táto jedinečná sklárska výroba pritiahla pozornosť nielen domácich, ale aj zahraničných návštevníkov. Ak sa chcete presvedčiť o majstrovstve Jaroslava Kociána, je vhodné si návštevu vopred zarezervovať.

glassatelier Štola sklo
glassatelier Štola

Ako prebieha návšteva u p. Kociána?
Samotnú návštevu si dohodnite vopred telefonicky, ideálne 1-3 dni vopred. Počas 1,5-2 hodinového workshopu vysvetlí pán sklár ako sa pracuje so sklom, prevedie viacero ukážok, čo dokáže vyrobiť a v druhej časti bude mať každý z účastníkov možnosť vyrobiť si vlastný sklenený výrobok. Dokážu to i deti v I. stupni základnej školy, pre ktorých je to veľmi pútavý a nezabudnuteľný zážitok.

Adresa

ADRESA

Štôla 28, 059 37 Štôla

https://www.glassatelier.sk/
+421 905 908 476

GPS

49.09341, 20.13926

Prístup k lokalite

Prístup k danému miestu

Sklárska dielňa sa nachádza za rodinným domom, ku ktorému sa dostanete pohodlne autom. Dom sa nachádza v blízskosti Obecného úradu, kde môžete zaparkovať.

Mapa a navigácia

Photo & video

Objavte ďalšie trasy Nepoznané Tatry

You don't have permission to register