Studený potok Stará Lesná

Studený potok

Voda v Studenom potoku tečúceho cez Starú Lesnu priteká z 2 veľmi známych tatranských dolín – Veľkej a Malej Studenej doliny od známych chát – Zbojnícka a Teryho chata.

Zaujímavosti o lokalite

V Studenej doline vo Vysokých Tatrách sa nachádzajú i unikátne tatranské vodopády, sú jednou z najkrajších a ľahko dostupných turistických atrakcií v regióne. Nachádzajú sa na trase z Hrebienka na Rainerovu chatu alebo Zamkovského chatu. Vodopády sú rozdelené do niekoľkých častí, ako napríklad Dlhý vodopád (na žltej značke do Tatranskej Lesnej), Malý a Veľký vodopád. Mohutný tok Studeného potoka dokáže spôsobiť v prudkých dažďoch i záplavy, ako sa udialo v júli 2018, kedy bolo nutné i evakuovať hostí z hotela v Starej Lesnej.

studeny potok stara lesna
Studený potok Stará Lesná

.

Adresa

ADRESA

Stará Lesná 601, 059 52 Stará Lesná

GPS

49°08’39.2″N 20°17’19.1″E

Prístup k lokalite

Prístup k danému miestu

K Studenému potoku v pretekajúceho cez Starú Lesnú sa dostanete na viacerých miestach, či hoteloch v hornej časti obce. My odporúčame rýchly prístup po spevnenej kamenistej ceste, kam sa pohodlne dostanete i autom. Studený potok je zaujímavý hlavne v období silných dažďov, či búrok. V lete sa v ňom môžete pokojne osviežiť, keďže ste už mimo najvyššieho stupňa ochrany.

Mapa a navigácia

Photo & video

Objavte ďalšie trasy Nepoznané Tatry

You don't have permission to register