Tatry Podhorie

Skialpové výlety v podhorí Tatier

Najkrajšie výhľady na Vysoké Tatry sú určite z podhoria. Odporúčame vám niekoľko skialpových túr:

Vernár – Predná hoľa – Kráľová hoľa
Od hotela Studničky vo Vernári, 812 m n.m.,  vystúpate zjazdovkou na vrchol a odtiaľ po hrebeni na Prednú hoľu, 1539 m n.m. – stredne obtiažnu trasu dlhú 5,9 km zvládnete za 3 hodiny (dole za 30 minút) a kto má výbornú kondíciu môže pokračovať až na Kráľovú hoľu, 1946 m n.m. (ďalej 8,8km a 3hod 20min smerom na hor). Výhľady na Vysoké Tatry, Slovenský raj a Kráľovú hoľu sú neopakovateľné. Za odmenu odporúčame obed v rodinnom hoteli Studničky*** vo Vernári.

Liptovská Teplička – Panská hoľa
Od penzióna Dolinka v Liptovskej Tepličke, 962 m n.m., vystúpate zjazdovkou na vrchol a odtiaľ po lúkach a lesoch na Panskú hoľu,  1421 m n.m. – stredne obtiažnu trasu dlhú 5,5 km zvládnete za 2 hodiny 30 minút, vrátite sa za polhodinku rovnakou trasou. Pre koho by to bolo málo, môže pokračovať žltou trasou smerom na juh a potom modrou trasou späť do Liptovskej Tepličky. Na záver výletu skvelé občerstvenie v hoteli v Liptovskej Tepličke, alebo si aspoň nakúpte čerstvú bryndzu, tvaroch, žinčicu a syry na Biofarme.

Oplatí sa pozrieť aj na 419 zasnežených zemiakových pivničiek („hobitie domčeky“), ktoré sú európskym unikátom a sú vyhĺbené kolmo do zeme 2,5-3 m, majú  hruškovitý tvar, striešku z guľatiny a na nej mačinu. Vďaka vápencu a stabilnej teplote 2-6*C uchovajú dobrú kvalitu potravín po celý rok.

Všetky skialpové trasy odporúčame vopred si pozrieť na www.mapy.cz

0
You don't have permission to register