Tatry Podhorie

Objavte zimnú prírodu na snežniciach, bežkách či psie záprahy

Množstvo skialpových tratí a lesných cestičiek môžete objavovať aj na snežniciach. Ak si netrúfate sami, pokojne si objednajte sprievodcu (odporúčame www.adventoura.eu). Nielen, že vás spoľahlivo prevedie, ale odporučí ďalšie výlety a povie vám množstvo zaujímavostí o prírode. Ak by vám stačili len ľahké trate, vyrazte na snežniciach (alebo na bežkách) zo Štôly ku Jánošikovému vodopádu (50 minút) alebo do Mengusoviec, či putujte ihličnatými lesmi nad Veľkou Lomnicou až k Tatranskej Lomnici alebo zo Starej Lesnej do Tatranskej Lomnice, či z Novej Lesnej do Mlynice alebo Veľkého Slavkova (keď je dostatok snehu, inak postačia paličky na nordic walking).

Snežnice Liptovská Teplička

Bežecké trate v podhorí
Vyhľadávané bežecké trate (klasické) dlhé 10-15 km sú priamo na golfovom ihrisku vo Veľkej Lomnici – stačí prísť vláčikom z Popradu do Tatranskej Lomnice (zastávka Veľká Lomnica-Golf) alebo na kopci Patria oproti smerom na Starú Lesnú – odtiaľ sa dá prejsť do Tatranskej Lomnice. Pri návrate si treba dopriať skvelé jedlá v hoteli Lesná****. Upravované bežecké trate nájdu milovníci bežiek aj z Mengusoviec do Štôly alebo v Lopušnej Doline.

Bežecké trate

Psie záprahy vo Veľkej Lomnici
Malá rodinka, či väčšia partia si môže objednať psie záprahy na lúkach oproti golfovému ihrisku Black Stork vo Veľkej Lomnici (alebo driving range pri dostatku snehu) vrátane neobyčajného „mašerského“ občerstvenia. Komu by to nestačilo, nech zájde do hotela International**** priamo na golfovom ihrisku –  na delikátne jedlá a vychýrené dezerty, potom sa môže sa vyhriať v saunách a zaplávať vo vnútornom aj vonkajšom bazéne.

Psie záprahy
0
You don't have permission to register