Tatry Podhorie

Cyklochodník Veľká Lomnica – Huncovce

Asfaltový cyklochodník z Veľkej Lomnice do Huncoviec s dĺžkou 1,2 km vedie cez 2 mosty ponad rieku Poprad a je pokračovaním trasy „Cesta okolo Tatier“.  Veríme, že sa čoskoro zvezieme na bicykloch po cyklochodníku z Veľkej Lomnice až do Popradu. Teraz však využite nádherné počasie a prevezte sa aspoň do Huncoviec, či Kežmarku a odtiaľ do Spišskej Belej a Tatranskej Kotliny alebo do Vrbova.

Cyklochodník „Cesta okolo Tatier“ je spoločný poľsko-slovenský turistický produkt – historicko-kultúrno-prírodná cesta okolo Tatier, ktorý predpokladá realizáciu okruhu lyžiarskych, cyklistických a bežkárskych tras okolo Tatier s dĺžkou viac ako 250 km a vedie regiónmi: Podhalie, Oravu, Liptov a Spiš.

V I.etape v rokoch 2014-5 bolo vybudovaných 93 km cyklistických chodníkov, v  II.etape je realizovaných 60 km cyklotras. III. etapa je zameraná na rozšírenie infraštruktúry pre cyklistov – vytvorených bude 25,61 km nových cyklistických chodníkov, ktoré vedú k unikátnym lokalitám na pohraničí v Gmine Czarny Dunajec, Gmine Nowy Targ, meste Nowy Targ alebo dopĺňajú skôr vybudované trasy spájajúc ich do neprerušovaných úsekov (mesto Spišská Belá, obec Huncovce, Hniezdne, Veľká Lomnica), zrekonštruovaný bude úsek cyklotrasy na hranici Kacwin-Veľká Franková a infraštruktúra pre cyklistov využitím historických budov, ktoré budú vďaka renovácii zachované a budú plniť novú funkciu (storočná železničná stanica v Podczerwonom, 2 spišské sypance v Kacvine). Používatelia Cesty získajú tiež výnimočné miesta na odpočinok priamo na trase – oáza odpočinku pri jazere v Krauszowie,relaxačná zóna v Nowom Targu,interaktívna expozícia o prírode v Lapszach Niznych.

0
You don't have permission to register