Tatry Podhorie

Nepoznané Tatry – 43 overených tipov na výlety

43 overených tipov na neokukané výlety pod Tatrami. Zaručene vám dobijú baterky
Za všetky nadčasy, cally, dress cody a pípatka. Za plastové tácky v kantínach. Za všetky „kedy tam už budeme“. Za slalom medzi výtlkmi a hromženie v kolónach. Za nefungujúce výťahy. Za cirkulárky a kosačky v nedeľu ráno. Za to všetko si zaslúžite vyčistiť hlavu. Na miestach, ktoré povzbudia, osviežia, dobijú baterky. Na skok od našich veľhôr, no bez zástupov turistov. V pokoji a tichosti. Ako bonus máme pre vás na konci článku aj darček, ale o tom potom.

Tatry nepoznané 1

V článku sa dočítate:

  • odkiaľ si prinesiete zážitky aj nádherné fotografie do vášho rodinného albumu
  • kde nájdete historické skvosty, ktoré vozili prezidentov, aj Petra Sagana
  • ktoré miesto na úpätí Tatier považujú za sklársky Hollywood

Objavte čarovné miesta podhoria

Sú zážitky, za ktoré sa platí funením a kropajami potu. Projekt Nepoznané Tatry však spája lokality, ktoré sú z iného súdka. „Návštevníci môžu vyjsť na krátky výlet pri svojom apartmáne či penzióne. Najmä tí, ktorí k nám chodia opakovane, hľadajú nové tipy na neznáme, no zaujímavé miesta pod Tatrami,“ hovorí jeden z autorov projektu Juraj Chovaňák.

Tatry nepoznané 2

V kontakte s prírodou

V tomto prípade nemusíte dva mesiace sliepňať nad katalógom cestovky ani týždeň zháňať správne vykrojené plavky. Poľahky si môžete vybrať zo 43 miest. „Dotyky s históriu ponúka archeologické nálezisko vo Veľkom Slavkove či Batizovská izba, ktorá mapuje život ľudí pred viac ako sto rokmi. Turisti „ochkajú“ aj pri freskách a obrazoch v kostoloch, jazde na koni v Mengusovciach alebo na koči neďaleko Matejoviec. Vyskúšať si môžu odpaly pod vedením golfového trénera vo Veľkej Lomnici, vyfúkať vianočnú guľu v sklárskom ateliéri v Štôle, ochutnať čerstvú bryndzu a žinčicu v Liptovskej Tepličke či pozrieť si partizánsky bunker vo Vernári,“ vyratúva Danka Velecká, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Vysoké Tatry-Podhorie.

Tatry nepoznané 3

Nielen vidieť, ale aj vedieť

Za spoznávaním dôb dávno minulých, zdravou vodou, tatranskými unikátmi a najkrajšími výhľadmi na vysokohorské štíty a doliny chodia „sólo jazdci“ aj celé rodiny. „Po pandémii narástol záujem ľudí opäť zmysluplne tráviť čas v prírode. Najmä rodiny s deťmi dávajú prednosť nenáročným aktivitám, prechádzam v lese či k vode,“ prezradil Peter Duda, predseda predstavenstva OOCR Vysoké Tatry-Podhorie. Turistického sprievodcu návštevníkom nahradí QR kód. Keď ho načítajú, zobrazia sa im texty, fotky aj videá.

Tatry nepoznané 4
Tatry nepoznané 5

Letná súťaž

Kompletný zoznam trás, ktoré sú rozdelené do štyroch tematických okruhov, nájdete na tomto linku. Na tomto webe sa dozviete aj to, ako vyhrať víkendový pobyt alebo chutnú večeru pre dvoch. Základom je navštíviť aspoň 5 miest a zapísať si heslá, ktoré nájdete na informačných tabuliach.

Tatry nepoznané 6
Tatry nepoznané 7
Tatry nepoznané 8

OBJAV ČAROVNÉ MIESTA PODHORIA

Tento blog je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

0
You don't have permission to register